Jak wybrać zimową kurtkę dla nastolatki?

Jako rodzice, każdej zimy stajemy przed koniecznością kupienia nowej kurtki zimowej dla naszych dzieci, co nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli musimy wybrać odpowiedni model dla nastolatki. Niestety moda często podsuwa mało praktyczne rozwiązania i naszym dorastającym dzieciom podobają się modele na czasie, ale niezapewniające odpowiedniej temperatury. Jak wybrać kurtkę dla nastolatki, która będzie się jej również podobać? Jak dobrze wybrnąć z przetargu między ciepłym a modnym? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Modne nie znaczy zimne

To, że dana kurtka będzie podobała się naszej córce wcale nie oznacza, że będzie ona nieocieplana. Należy znaleźć po prostu model, który pogodzi interesy rodziców i dziecka, co nie jest wcale niemożliwe. Warto jednak zadbać by miała ona następujące cechy. Przede wszystkim kurtka, która zapewni odpowiednie ciepło musi być dłuższa, aby dobrze zasłaniała nerki, dzięki temu zmniejszymy znacznie ryzyko infekcji. Dodatkowo, powinna być ona puchowa i wykonana z dobrej jakości materiału, a także kończyć się dość wysoko, aby nie odsłaniać szyi. Resztę warto pozostawić do wyboru nastoletniej córce, aby każdy był zadowolony. Jednym z lepszych sklepów z kurtkami jest https://brendi.pl gdzie jest szeroki wybór wysokiej jakości kurtek.

Kurtki zimowe damskie – postaw na klasykę

Być może uda nam się przekonać naszą córkę, że modne w tym sezonie modele, nie sprawdzają się dobrze podczas niskich temperatur, a zmienne co sezon trendy szybko tracą na aktualności. W takim przypadku warto zainwestować w porządną klasyczną kurtkę, która będzie mogła posłużyć młodej kobiecie na parę sezonów. Oczywiście, jest to rozwiązanie dobre dla dziewczyn, które nie będą już rosły.

W tym przypadku doskonałym pomysłem jest np. zakup prawdziwego kożucha, który nigdy nie wyjdzie z mody, a dodatkowo bez wątpienia zapewni odpowiednią izolację termiczną. Z pewnością spodoba się on także naszej córce, gdyż klasyczny szyk, styl i elegancja są uniwersalne i nie ma wręcz możliwości, by ktoś mógłby ich nie docenić. Stawiając na kożuch będziemy mogli spać spokojnie, wiedząc, że nasze dziecko nie marznie w drodze do szkoły.