Jaką kurtkę na zimę wybrać?

Zima nie należy do ulubionej pory roku większości z nas, a na samą myśl o grubych, ciężkich kurtkach, humor psuje nam się jeszcze bardziej. Czy jesteśmy w stanie nawet w sezonie jesienno-zimowym wyglądać dobrze, a przy tym czuć się wystarczająco ciepło? Odpowiedź brzmi – OWSZEM. Istnieje przynajmniej kilka różnych fasonów kurtek, które odpowiednio dobrane do sylwetki pozwolą czuć się dobrze każdej kobiecie.

Ochrona przed wiatrem i śniegiem oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała to główne zadania, które powinna spełniać każda kurtka zimowa. Materiał z którego wykonana została twoja przyszła kurtka to podstawa, która ma zapewnić Ci ciepło podczas najgorszych mrozów. Największe zmarźlaki powinny zdecydowanie zrezygnować z eleganckich płaszczyków, a pomyśleć nad kurtkami z wełny, z grubszym podszyciem np. wykonanym z polaru. Kurtki z naturalnym pierzem i puchem również nie zawiodą nas w zimowy dzień. Jeżeli mamy już podstawę jaką jest materiał pomyślmy nad fasonem. Jeśli nie boisz się zimna i chcesz odsłonić nogi dobrym pomysłem będą krótkie kurtki puchowe lub kożuchy.
Dłuższą opcją, która niezmiennie cieszy się popularnością jest parka zimowa damska. Kurtka ta poradzi sobie z zimnem, a jednocześnie podkreśli sylwetę dzięki delikatnemu, ale efektywnemu zwężeniu w talii. Zdecydowanym plusem każdej parki jest jej długość, która zapewnia między innymi ochronę przed wiatrem.

Wbrew pozorom, aby wyglądać modnie zimą wcale nie musimy rezygnować z ciepłych kurtek. Odpowiednio dopasowana do sylwetki kurtka, w połączeniu z ciekawymi dodatkami sprawi, że każda kobieta bez obaw o wygląd będzie mogła cieszyć się zimową aurą. Dopierając dodatki takie jak: czapki, szaliki i rękawiczki możemy trochę zaszaleć i przez bardziej odważne kolory, wzory czy ciekawsze sploty budować ciekawy wizerunek, oczywiście spójny z wybraną przez nas ciepłą i wygodną kurtką zimową.
Niezależnie czy postawimy na sportową kurtkę, gruby płaszcz czy parkę jesteśmy w stanie wyglądać zjawiskowo nawet zimą.