Kurtki zimowe damskie plus size – jak wybrać?

Zima to okres, w którym często nakładamy na siebie kilka warstw ubrań. Z tego względu jest czas szczególnie trudny dla osób z nadwagą, które chcą ukryć zbędne kilogramy. Szczęśliwie postępując zgodnie z kilkoma zasadami, można dobrać kurtki zimowe damskie plus size, które pozwolą wydobyć z kobiecej talii wszystko, co najlepsze.

Dobieraj kurtki względem figury!

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać podczas kupowania kurtki zimowej jest to, że powinna być dopasowana do figury. Nieco inną kurtkę powinna założyć kobieta z figurą w kształcie klepsydry, a inną w kształcie jabłka czy też gruszki.

W przypadku figury typu klepsydra warto zdecydować się na kurtki zimowe damskie plus size mające paski lub taliowany fason. Z kolei w przypadku kobiet z figurą typu jabłko lepiej jest zdecydować się na kurtkę o luźnym fasonie, niezwężającej się u dołu.

Z kolei w przypadku osoby z figurą gruszki należy pamiętać, że założenie kurtki rozszerzanej, czy też modelu z mocno odstającymi kieszeniami nie może się dobrze skończyć. Warto również wspomnieć o figurze typu papryka. W takiej sytuacji postawmy na kurtkę z paskiem w talii.

Kurtka zimowa dla osób z nadwagą – jaki kolor?

W przypadku koloru sprawa jest dość prosta. Oczywiście najlepiej będzie postawić na kolor czarny, który cieszy się też największą popularnością w okresie zimowym. Oczywiście można dobrać inny kolor, ale należy zachować ostrożność. Ponadto warto pamiętać, aby unikać różnego rodzaju ozdób w postaci m.in. bufiastych rękawów.